Na 276 stronach autor katalogu przedstawia kilkudziesiąt służb i formacji mundurowych, organizacji społecznych, szkół, urzędów, instytucji, przedsiębiorstw, magistratów itp. które w swojej działalności wykorzystywały własne wzory guzików. Jest to już czwarte wydanie tej pozycji (I -2010, II -2011, III -2103).
GUZIKI HERBOWE ZAMKI I PAŁACE cz. 2 ... - to kontynuacja publikacji wydanej w 2008 roku. Razem stanowią integralną całość obejmującą 1300 różnych herbowych guzików liberyjnych ...
Na 229 stronach formatu A5 (w tym 5 kolorowych) autor katalogu przedstawia opisy i fotografie kilkuset guzików polskich służb i formacji mundurowych. Jest to już trzecie wydanie tej pozycji (I - 2010, II - 2011).
Książka została poświęcona guzikom szkół funkcjonujących na ziemiach polskich, od początku XIX wieku do początku wieku XX. Pozycja ta liczy 128 stron i zawiera interesujące opisy szkół, zdjęcia ponad 100 guzików szkolnych, wykaz odnotowanych producentów oraz bibliografię, która posłużyła przy pisaniu tej książki.
Na 180 stronach formatu B5 autor przedstawił guziki mundurowe niektórych państw europejskich od końca XVIII do początku XX wieku. Książka zawiera wiele przydatnych informacji, dat, nazw, miejsc stacjonowania, bardzo bogato ilustrowana zdjęciami i własnoręcznymi rysunkami guzików.
Już sam tytuł mówi o zawartości tej książki, która liczy 174 strony, zawiera kilkaset opisów wytwórców, kilkadziesiąt rysunków i zdjęć oraz bardzo bogaty wykaz źródeł w oparciu o które powstała ta publikacja.
Na 148 stronach formatu A5 autor katalogu przedstawia opisy i fotografie blisko 400 guzików polskich służb i formacji mundurowych.
Książka nosi tytuł: "Rosyjskie guziki mundurowe z lat 1797-1917", liczy 368 stron i jest bogato ilustrowana.
GUZIKI HERBOWE ZAMKI I PAŁACE cz. 1 ... - to katalog guzików liberyjnych z herbami szlacheckimi uzupełniony dawnymi pocztówkami.
Jest to broszura poświęcona znanej rodzinie MÜNCHHEIMERÓW produkującej w XIX i XX wieku guziki. Rodzina ta wytwarzała guziki wojskowe, herbowe, urzędnicze, liberyjne ...
Bogato ilustrowany oraz udokumentowany artykuł Małgorzaty Dubrowskiej i Andrzeja Sołtana, opublikowany w wydawnictwie Muzeum Historycznego w.st. Warszawy ALMANACH MUZEALNY tom III / 2001 str. 91-130
Jest to pierwsza tak poważna, na polskim rynku, pozycja książkowa na temat guzików.
Jest to katalog z wystawy zorganizowanej przez Elbląski Klub Kolekcjonerów przy Zakładowym Domu Kultury Zakładów Mechanicznych "ZAMECH" oraz Wojewódzką Bibliotekę ...
Katalog z wystawy zorganizowanej wiosną 1988 r. w Zakładowym Domu Kultury Zakładów Mechanicznych "ZAMECH" przez Elbląski Klub Kolekcjonera oraz Wojewódzką Biblioteke Publiczną w Elblągu.
Książka nosi tytuł: "Encyklopedia kolekcjonera guzików" , liczy 242 strony i zawiera ponad 1000 różnych haseł związanych z guzikami oraz prezentuje ponad 3000 rysunków i zdjęć guzików.
Poniżej znajdziecie odnośniki do wybranych stron Kalendarza Podoficera na 1938 rok. Zamieściłem tutaj tylko te strony, które mogą być przydatne kolekcjonerowi guzików i innych militariów. ...
Ministerstwo Spraw Wojskowych, Przepis ubioru polowego Wojsk Polskich. r. 1919 (Um. - 1), Dekretem Wodza Naczelnego z dn. 1/11 1919 r. zatwierdzony jako obowiązujący, wydany przez Księgarnię Główną Wojskową, Warszawa 1920
Najważniejsza książka jeśli chodzi o francuskie guziki wojskowe pochodzące z okresu: od początku XIX wieku do wybuchu I wojny światowej. Książka liczy 340 stron oraz kilkadziesiąt tysięcy rysunków guzików.
Dzięki uprzejmości Jacka Popielarskiego z Warszawy mogłem umieścić skany kilku stron z "Księgi Adresowej Królestwa Polskiego na rok 1906".
Katalog firmy C. D. MAGNUS z 1900 roku szczególowo prezentujący elementy umundurowania i wyposażenia dla straży pożarnej z przełomu XIX i XX wieku.
Jest to dosłowny tekst, wraz z rysunkami, pochodzący z broszury napisanej przez Walerego Bagińskiego wydanej w Krakowie w 1899 roku nakładem Towarzystwa Numizmatycznego.
Książka znanego niemieckiego artysty i miłośnika starych mundurów Richarda Knötel'a, wydana w Lipsku w 1896 roku. Książka jest bogato ilustrowana, prezentuje historyczne mundury wielu armi Europy i świata.
Poniżej umieściłem skany kilku stron z "Przewodnika Warszawskiego Imformacyjno-Adressowego na rok 1870". ...
Poniżej umieściłem skany kilku stron z "Przewodnika Warszawskiego Imformacyjno-Adressowego na rok 1869". ...